چگونه گوشی موبایل خود را ضدعفونی کنیم؟

چگونه گوشی را ضد عفونی کنیم که آسیبی به آن وارد نشود. در ادامه با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید تلفن های همراه می توانند به عنوان ابزاری برای انتشار عوامل بیماری زا عمل کنند. خصوصا در شرایط حساس کنونی ضد عفونی کردن گوشی تلفن همراه امری ضروری هست اما مسئله این است که چگونه گوشی را ضد عفونی کنیم که آسیبی به آن وارد نشود. در ادامه با ما همراه باشید.

ضدعفونی غیر اصولی گوشی همراه مراجعه برای تعمیرات را افزایش داده است


شاید ابزارهای پاک‌کننده‌ و ضدعفونی‌کننده‌ خانگی مانند سفید‌کننده، شیشه پاک کن و سایر محصولات برای پیشخوان، حمام و سایر سطوح عالی باشند اما اغلب برای استفاده و ضدعفونی گوشی مناسب نیستند. همچنین اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده به گوشی به صورت مستقیم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، زیرا پاشیدن محلول با شدت زیاد ممکن است محلول را وارد گوشی کند و به قطعات الکترونیکی حساس آن آسیب برساند. این موضوع باعث ایجاد دردسر برای کاربران تلفن همراه شده است 
امیر اسحاقی، دبیر انجمن وادرکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در گفت و گویی در این باره به ایسنا گفته که مراجعات مردم برای دریافت خدمات پس از فروش نسبت به اسفند ماه سال گذشته دو تا سه برابر شده است .وی شایع ترین دلیل مرجوعی را از بین رفتن لمس LCD گوشی بر اثر شسته شدن با آب یا الکل عنوان کرد.نحوه صحیح ضد عفونی کردن تلفن همراه
 تمیز کننده را مستقیما روی تلفن اسپری نکنید

 از تمیز کردن با پارچه های زبر خودداری کنید

هنگام ضدعفونی تلفن همراه را خاموش کنید

گوشی را از شارژ دربیاورید

شرکت اپل اعلام کرد برای ضدعفونی گوشی‌های هوشمند می‌توان از دستمال‌های ضدعفونی کننده موجود در بازار استفاده کرد. 

 دستمال‌های ضدعفونی کننده موجود در بازار، معمولا حاوی الکل ایزوپروپیل با غلظت ۷۰ درصد هستند و میزان قابل توجهی از ویروس‌ها را از بین می‌برند.

برخی از وب‌سایت‌ها استفاده از ترکیب دست‌ساز آب و الکل را برای تمیز کردن گوشی هوشمند پیشنهاد کرده‌اند. اما استفاده از میزان مناسب الکل برای پاکسازی ویروس ضروری است و در صورت استفاده از ترکیب اشتباه ممکن است گوشی دچار آسیب شود. علاوه بر این ریختن الکل روی گوشی به صورت مستقیم می‌تواند پوشش‌های ضدآب و ضدچربی مورد استفاده روی گوشی را از بین برده و موجب نفوذ آب و چربی به داخل آن و در نهایت خرابی گوشی شود.

شرکت AT&T نیز اخیرا در خط مشی‌های پاکسازی خود تجدیدنظر کرده و استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده غیر ساینده و مبتنی بر الکل را مجاز اعلام کرده است. البته برای این منظور باید ماده ضدعفونی کننده حاوی ایزوپروپیل ۷۰ درصد، روی پارچه نرم بدون پرز اسپری شده و سطح دستگاهی که خاموش است و در حال شارژ نیست با استفاده از آن ضدعفونی شود.

 

نیاز خود را جستجو کنید:


طراحی، اجرا و سئو "دو هشت"

www.dohasht.com