تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی چیست ؟

بیمه تامین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی در زمینه ی پرداخت هزینه های درمانی تفاوت های چشمگیری دارند.در متن زیر به چند نمونه از آنها خواهیم پرداخت:

بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت  جزء بیمه های پایه محسوب می شوند که حدود 30% هزینه های درمانی را پرداخت می کنند. بیمه تامین اجتماعی بیشتر برای بازنشستگی افراد ایجاد شده است و در کنار آن بخش کوچکی از هزینه های درمانی خانواده را نیز پرداخت می نماید.در صورتی که فرد بیمه تکمیلی نداشته باشد پرداخت مابقی هزینه های درمانی بر عهده خودش است .بیمه درمان تکمیلی به عنوان تکمیل کننده بیمه تامین اجتماعی و یا سلامت طراحی شده است و هزینه های درمانی در بیمارستان های خصوصی کشور را تا مقدار قابل قبولی پرداخت می نماید.
با توجه به رایگان بودن خدمات پزشکی در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی و بیمارستانهای دولتی و به لحاظ کثرت مراجعات،عرضه خدمات پزشکی در این مراکز با کیفیت نسبتا پایین به هموطنان ارائه می گردد، که این باعث نارضایتی افراد گردیده است.
همچنین لارم به ذکر است که برخی خدمات گران تر مانند دندان پزشکی به ندرت در بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار می گیرد در حالیکه در تعرفه های جدید بیمه درمان تکمیلی سامان هزینه های دندان پزشکی، عیوب انکساری، نازایی و ...تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
بنابراین توصیه می شود در کنار بیمه پایه، با پرداخت هزینه ای سالیانه از بیمه درمان تکمیلی سامان بهره مند شوید تا در صورت بروز بیماری نگران هزینه های درمان خود نباشید.
درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مشاوران ما در نمایندگی جلیلی همه روزه آماده پاسخ گویی به پرسش های شما می باشند. کافیست  با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.


 

نیاز خود را جستجو کنید:


طراحی و اجرا - گرامانو